AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı istifa etti

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça, yönetimiyle birlikte görevinden istifa etti.

Akça, düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 4,5 yıllık görev süresi içinde 15 Temmuz darbe girişimi ve 5 seçim geçirdiğini söyledi.

Yoğun tempolu ve meşakkatli süreçler atlattıklarını dile getiren Akça, “Büyük mücadele verdik. Bu süreç içerisinde istifa etmek için il başkanımızla istişare yaptık. Bu istişareler sonucunda ben ve yönetim olarak istifa etme gereği duyduk.” diye konuştu.

İstifaya giden süreç

Akça, yerel seçimler öncesinde aday belirleme yöntemine karşı çıkmış fakat itirazları dikkate alınmamıştı.

Bu duruma tepki gösteren Akça, istifa kararı almış fakat bu kararını uygulamayı seçim sonrasına bırakmıştı.

İstifanın ardından boşalan başkanlık koltuğuna genel merkezin onayı alındıktan sonra atama yapılacak.

Keskin ve Yemenici’den destek mesajı

Eski AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ile eski Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Dergah Akça’nın istifa haberinin ardından birer destek mesajı yayımladı.

Keskin, facebook hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

Değerli başkanım, kıymetli dava arkadaşım; öncelikle aldığın kararın ailen, Akçakoca, Şahsın ve partimiz için hayırlı olmasını Yüce Rabbimden diliyorum. Dik duruşun, 5 seçimdeki üstün gayretin, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasındaki vakur duruşuna il başkanın olarak ben şahidim, Allah da şahittir. ‘Denize at balık bilmezse halik bilir.’ düsturuyla, inandığımız, dava bildiğimiz bu yoldan kim ne derse desin dönmeyiz. Bu anlayışla biliyorum ki liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman arkasında olacağını ve dava bilinciyle bundan sonra da gece gündüz demeden her zaman çalışacağını biliyor, seni ve bu davanın gerçek, samimi, vefakar yol ve dava arkadaşlarımı saygıyla selamlıyorum. Kim dönerse dönsün biz dönmeyiz bu yoldan.”

“Aslolan davamızın güçlenerek devam etmesidir”

Eski Akçakoca Belediye Başkanı Yemenici’nin açıklaması ise şöyle:

İlçe Başkanımız Sayın Dergah Akça ve yönetimi bugün itibari ile görevlerinden feragat etmişlerdir. Yaklaşık 4 buçuk yıl birlikte çalıştığımız, aynı yola baş koyduğumuz, AK davamızın daimi neferlerinden olan sayın başkanım Dergah Akça’ya ve yönetimine hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Ortak dönemimizde 5 seçim geçirdik. 15 Temmuz darbe girişimini atlattık. Kendilerinin bu zorlu süreçlerde emekleri çoktur. Bu bir bayrak yarışıdır. Aslolan davamızın güçlenerek devam etmesidir. İlerleyen dönemlerde davamız uğruna yine el ele kol kola yürüyeceğimizden şüphem yoktur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.