AK Parti Akçakoca’da yeni başkan belli oldu

AK Parti Genel Merkezi, istifa eden Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça’nın yerine ilçenin tanınan iş adamlarından Esvet Sarıoğlu’nu atadı.

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça, yerel seçimlerin ardından görevinden istifa etmişti. Akça’nın yerine gelecek ismin belirlenmesi için genel merkezi yetkilileri tarafından uzun süredir görüşmeler yapılıyordu.

Konuyla ilgili beklenen gelişme bugün gerçekleşti. AK Parti Akçakoca İlçe Başkanlığı görevine Esvet Sarıoğlu atandı.

Sarıoğlu belgesini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’den aldı.

Görüşmede, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin ve İl Teşkilat Başkanı İbrahim Canpolat’ın da hazır bulundu.

Eski başkanlardan tebrik mesajı

Esvet Sarıoğlu’nun atama haberinin duyulmasının ardından eski AK Parti İlçe Başkanı Dergah Akça ve eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici birer tebrik mesajı yayımladı.

Görevinden istifa eden eski ilçe başkanı Akça, yayımladığı tebrik mesajında, “Partimizin ve davamızın peşinde her zaman yorulan ve yalnız bırakmayan, onurlu olduğu kadar zor olan bu görevi omuzlamaktan geri durmayan, genel merkezimiz tarafından layık görülen ve ziyadesiyle başarılı olacağına yürekten inandığım değerli dostum Esvet Sarıoğlu’nu tebrik eder, AK Parti Akçakoca İlçe Başkanlığı görevinin şahsına ve teşkilatımıza hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Yemenici, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

Kuruluşundan itibaren Ak Parti davasının içerisinde yer alan ve her seçim döneminde partimizin verdiği her görevi eksiksiz yerine getiren Esvet Sarıoğlu genel merkezimiz tarafından ilçe başkanı olarak yetkilendirilmiştir. Kuracağı teşkilatla birlikte partimize ve ilçemize gayretle hizmet edeceğine yürekten inanıyorum. Her zaman yanında olduğumu belirtmek isterim ve başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.