Akçakoca Devlet Hastanesi için imzalar atıldı

Akçakoca’da inşa edilecek yeni ilçe hastanesi için Akçakoca Belediye Başkanlığı ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında arsa tahsis protokolü imzalandı.

Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz katıldı.

Düzce Valisi Zülkif, imza töreninde yaptığı konuşmada, yeni hastanenin devreye girmesiyle birlikte şu anda hizmet vermeye devam eden hastane binasının çevresinin belediye tarafından yürüyüş ve spor alanlarının yer alacağı bir millet bahçesine dönüştürüleceğini söyledi.

Proje ihalesinin kısa sürede tamamlanacağını belirten Dağlı, “Göreve başladığım günden bu yana üzerinde durduğum bir konuydu. Nihayet sonuçlandı. Akçakoca’mıza modern bir devlet hastanesi kazandırma yolunda bir adım atmış olduk.” diye konuştu.

Vali Dağlı, “Yer konusunda sıkıntımız olduğu için süreç uzamıştı. Proje ihalesi kısa bir zamanda bitecek. Ardından inşaat ihalesi yapılacak. Emek sarf eden herkese teşekkür ederim” dedi.

“Eski hastane proje tamamlanana kadar hizmet verecek”

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise bürokrasi ve siyasetin el ele vererek yer sorununu çözdüğünü ifade etti.

Yeni hastane tamamlanana kadar mevcut hastanede sağlık hizmetlerinin verilmeye devam edeceğine işaret eden Keşir, şunları aktardı:

“Acil ihtiyaçların giderilmesi için 900 bin liralık bir ödenek çıkartıldı. Hastanenin kamulaştırma bedeli 2018 yılının ekim ayında çıkarılmıştı. Biz süreç içerisinde proje ihalesini yapma aşamasına gelmiştik. Sayın Başkanın seçim sonrası gösterdiği yapıcı tavır çok önemli. Bürokrasi ve siyaset hep birlikte bu hastane için epeyi zamandır uğraşıyoruz.”

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz da “Her şey Akçakoca için” diyerek protokolü imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.