Akçakoca zabıtasından ıspanak denetimi

Akçakoca Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, İstanbul’da ıspanak nedeniyle yaşanan sağlık sorunlarının ardından pazarda denetim yaptı.

Zabıta ekipleri İstanbul’da ıspanağa karışan yabancı otlar nedeniyle 149 kişinin rahatsızlanmasının ardından pazara inerek, denetim yaptı.

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ekipleri, Osmaniye Mahallesi Hüseyin Yanmaz Pazaryerinde ürün künyesi ve fiyat etiketlerini denetledi. Ekipler, vatandaşların daha rahat ve güvenilir bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için pazar tezgahlarını detaylı bir şekilde inceledi.

Satılan ürünlerin teknik özelliklere sahip künyelerin, kap veya ambalajların üzerinde bulundurulup bulundurulmaması denetlendi. Künyelerin mevzuat hükümlerine uygun olarak basımı ve kullanımında uyulacak usul ve esasların belirlenmesi amacıyla çıkarılan Ürün Künyeleri Hakkında Genelgede, belirtilen hususların yerine getirilip getirilmediğini inceleyen Akçakoca Belediyesi Zabıta Ekipleri, künye bulundurmayan satıcıları uyardı.

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürü Serdar İnan yaptığı açıklamada, “Amacımız ceza yazmak değil, kamu düzenini sağlamaktır. Yapılan her ihlal birden fazla kişiyi olumsuz etkilemektedir.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.