Asar Suyu Projesi için düğmeye basıldı

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, şehir merkezinden geçen Asar Suyu havzasında incelemelerde bulundu.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, belediye başkanlığı seçimi için hazırladığı projelerden biri olan Asar ve Karaca Derelerini kapsayan 16 kilometrelik su ve yeşil alan projesi için çalışmalarına başladı.

Asar Suyu havzasında incelemelerde bulunan Başkan Özlü hem çevrede bulunan vatandaşlarla görüşerek çalışmalar kapsamında halkın beklentisini bizzat dinledi hem de şehrin göbeğinden geçen su kaynağının ulusal çapta proje ile nasıl dönüşeceğinden bahsetti.

Asar ve Karaca dereleri için düşünülen AK Proje konusunda DSİ yetkilileri ile de bir araya gelen Başkan Özlü projelerin yapımı konusunda iş birliği içinde hareket edileceğinin sinyallerini verdi.

“Düzce’de yepyeni bir sosyal yaşam alanı inşa edeceğiz”

Proje kapsamında yapılması planlanan çalışmalara ilişkin bilgi veren Özlü, Düzce’nin doğası ile yeniden canlanacak bir şehir olduğunu söyledi.

Her şehrin bir kimliğinin olması gerektiğini belirten Özlü, “Biz de doğal zenginliklerimizi kullanarak, onlara yatırım yaparak Düzce’yi bölgesinde ve hatta ülke çapında örnek bir şehir haline getireceğiz.” diye konuştu.

Özlü, bu projelerin hayal olmadığını vurgulayarak, “Devlet Su İşleri Sulama Birliği Başkanı Ümit Göbel ve Şube Müdürü Deniz Yıldız ile görüştük. Onların da bu çalışmalarda aktif rol alması için istişare ettik. Bu proje ile inşallah Düzce’de yepyeni bir sosyal yaşam alanı inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Proje için bakanlıktan hibe geldi”

Geçtiğimiz günlerde Asar projesi için ilgili bakanlıktan hibe geldiğini anımsatan Özlü, şunları kaydetti:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı projenin uygulanacağı alanda inceleme yaparak, proje çizimleri için onay verdi. Hatta bu projenin ulusal çapta bir çalışma ile ortaya çıkarılması için hibe gönderildi. Çalışmalar için kaynak belli, projenin yapılacağı alan da belli. Şimdi bizlere ortak akılla, akıllı bir yönetim anlayışıyla halkımızın da beklentilerini karşılayarak vaatlerimizi bir bir hayata geçirmek düşüyor. Şimdiden ilimize vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

İlgili Konular

Düzce Belediyesi dört koldan çalışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.