Cumhuriyetimiz 96 yaşında

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü, Düzce’de düzenlenen törenle kutlandı. 

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın makamında tebrikleri kabulüyle başlayan kutlamalar, Anıtpark’ta düzenlenen törenle devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürdüklerini vurgulayan Dağlı, bugün de 2023 vizyonu hedefine odaklanarak, yeni ve daha büyük başarılar için kendilerini hazırlamaları gerektiğini ifade etti.

Dağlı, Anadolu’daki bin yıllık Türk varlığından ve ülkeyi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirme hedefinden asla taviz vermeyeceklerini dile getirerek, “Devletin tüm kurumlarıyla, milletimizle birlikte hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu aziz millet ülkemizi, Türkiye’nin geleceğini, ay-yıldızlı bayrağı namertlere çiğnetmedi ve çiğnetmeyecek.” ifadelerini kullandı.

“İhtiyacımız olan en önemli şey, milletimizin birlik ve beraberliği”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da önüne çıkartılacak her engeli aşacak güce, imkana ve kararlılığa sahip olduğunun altını çizen Dağlı, şunları söyledi:

“Bunun için ihtiyacımız olan en önemli şey, milletimizin birliği ve beraberliğidir. Millet olarak bunların karşısında durduk bundan sonra da duracağız. Bu oyunlara karşı uyanık olmak, birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirmek, kardeşlik duygularımızı pekiştirmek, ortak varlığımız olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha müreffeh yarınlara taşımak için azim ve kararlılıkla çalışmak hepimizin en önemli vazifesidir.”

Arsal Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler eşliğinde şiir okunması, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü jimnastik ve güreş takımı sporcularının hazırladığı gösterilerin sunumu, Belediye Mehter Takımı’nın gösterisiyle devam eden tören, geçit merasiminin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.