Düzce’de 70 bin öğrenci ders başı yaptı

Yeni eğitim ve öğretim yılı, Kalıcı Konutlar Bilgi Ortaokulu’nda düzenlenen kutlama programıyla başladı.

Açılış törenine Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy ve veliler katıldı.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, törende yaptığı konuşmada, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında il genelindeki 70 bin 713 öğrenciye yaklaşık 5 bin öğretmen ve idarecinin hizmet vereceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların fiziki ortamlarının geliştirilmesi, güzelleştirilmesi için başlatılan çalışmaların yaz dönemi boyunca devam ettiğini vurgulayan Dağlı, “Birçok okulumuzda tasarım beceri atölyeleri, hobi bahçeleri oluşturuldu. Okullarımızın boya, badana, bakım ve onarım faaliyetleri tamamlandı.” dedi.

“181 yeni öğretmen atandı”

Vali Dağlı, yaz döneminde Düzce’ye 181 yeni öğretmen atandığı bilgisini vererek, “Ücretli öğretmen sayımız her yıl azalmaktadır. Bu durum eğitim öğretim faaliyetlerimizin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için önem arz etmektedir.” ifadelerini kullandı.

“Arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle iletişim halinde olmamız gerekiyor. Okulların kamera sistemleri, servislerin güvenliği, kantinlerde sağlıklı yiyeceklerin satılması da önemli.” ifadelerini kullandı.

Amaçlarının hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin kendilerini mutlu ve huzurlu hissettikleri okul ve sınıf ortamını sağlamak olduğunu dile getiren Dağlı, okul çevrelerinin, okula yakın kafelerin güvenli olması için çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından ardından öğrenciler tarafından şiir ve halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi. Öğrenciler törenin ardından çalan yeni okul ziliyle birlikte ders başı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.