Düzce’de kamuya 505 işçi alımı yapılacak

Düzce’de, İŞKUR tarafından yürütülen Toplum Yararına Program kapsamında kamu kurumlarında çalışmak üzere 505 geçici işçi alınacak.

Düzce Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde kentteki okullarda 450’si temizlik ve 55’i ise güvenlik alanlarında toplam 505 geçici işçi alınacağı kaydedildi.

Programın Ekim 2019 ile Haziran 2020 arasında 9 ay süreyle gerçekleştirileceği bilgisine yer verilen açıklamada, “Program süresince, katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak olup, çalışanlara asgari ücret üzerinden aylık ödemeler yapılacaktır.” denildi.

– Başvuru tarihleri ve şartlar?

Açıklamaya göre, projeye başvuru şartları şöyle:

– Projeye başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 16 Eylül 2019 ila 20 Eylül 2019 tarihleri arasında; İŞKUR internet sayfasından, il ve ilçe belediyelerinde bulunan İŞKUR hizmet noktalarından ya da Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden gerçekleştirebilecek.

– Toplum Yararına Programa aynı aileden 1 kişi katılabilecek ayrıca aynı ailede iki sigortalı var ise 3’ncü kişinin bu programa katılması mümkün olmayacak.

– Programa kabul edilebilmek için müracaatçıların hane gelirlerine bakılacak. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre müracaatçıyla aynı evde ikamet eden yakınlarının aylık gelirlerinin brüt asgari ücret tutarının 1.5 (bir buçuk) katını geçmeme şartı aranacak. Bu tutarın üzerinde hane geliri olanlar programa kabul edilmeyecek.

– Toplum Yararına Programı kapsamında, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde çalıştırılacak temizlik ve güvenlik görevlileri için asil liste seçimi noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.