Düzce’ye yapılacak TOKİ evleri için başvurular başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında TOKİ tarafından Düzce’de 300 konut inşa edilecek.

Dar gelirli vatandaşlar için geliştirilen 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında TOKİ tarafından şehir merkezinde 210 adedi 2+1, 90 adedi de 3+1 tipinde olmak üzere toplam 300 konut inşa edecek.

Konut projesi depreme dayanıklı, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimariye dayalı şekilde hayata geçirilecek.

Başvuru tarihleri ve şartları

16 Aralık 2019 itibariyle başlayan başvurular, 15 Ocak 2020’ye kadar devam edecek.

Başvurular Ziraat Bankası şubelerinden nüfus cüzdanıyla yapılacak. Projeden yaralanabilmek için başvuru sahiplerinin kendilerinin veya birinci derece yakınlarının üzerine tapuda kayıtlı konut bulunmaması ve hane halkı gelirinin 5 bin liranın altında olması gerekiyor. 25 yaş altındakilerin başvuru hakkı bulunmuyor.

Başvuru ücretleri

Adaylardan başvuru işlemleri sırasında; 2+1 konutlar için 500 TL, 3+1 konutlar için de 1.000 TL başvuru bedeli alınacak. Şehit aileleri, gaziler ile dul ve yetimlerden başvuru ücreti alınmayacak.

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek ve daha sonra başvuru sahipleri arasında “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecek.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacak.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecek.

Konutların, adet, brüt m², net m² ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacak.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

İlgili Konular

Düzce’nin en değerli mahalleleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.