Fiskobirlik Kavşağı’nda sinyalizasyon sistemine dönülüyor

Düzce Belediyesi, yapılan beton bariyer düzenlemesiyle şehri adeta ortadan ikiye ayıran Fiskobirlik Kavşağı’nın iyileştirilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Son dönemde kent yönetimine yapılan eleştirilerin merkezinde olan Fiskobirlik Kavşağı’yla ilgili süreç belirsizliğini koruyor.

Araçlarıyla şehir merkezine geçmekte sorun yaşayan Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile kepenk kapatma noktasına gelen bölge esnafı bariyerlerin biran önce kaldırılmasını istiyor.

Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklamada muallak ifadelerin kullanılması ve beton bariyerlerin ne zaman kaldırılacağına ilişkin kesin bir tarih verilmemesi vatandaşın tepkisine yol açtı.

“Kavşağa ışık sistemi konulması kararlaştırıldı”

Açıklamada, Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi tarafından can güvenliği ve kesintisiz trafik akışı kriterleri dikkate alınarak 05 Eylül’de düzenlenen Fiskobirlik Kavşağıyla ilgili iyileştirme faaliyetlerinin devam ettiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

” Düzce Belediyesi tarafından Ulaşım Master Planı ve Toplu Taşıma Sistemi iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında hat optimizasyon çalışmasını yürüten uzmanlara bir çalışma yaptırılmış ve bu çalışma STK ve mahalle muhtarlarının da bulunduğu bir toplantıda paylaşılmıştır.

Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan Fiskobirlik Kavşağı iyileştirme çalışmaları Karayolları Genel Müdürlüğüne sunulmuştur.

Karayolları Genel Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ve mahalle muhtarlıklarının katkıları ile yapılan toplantıda Düzce Belediyesi önerisi olan Kervan Kavşağı iyileştirme çalışması değerlendirilmiş, söz konusu öneri Karayolları kurulları tarafından yeniden düzenlenmiştir.

2020 yılında yapımına başlanması planlanan Kervan Kavşağı viyadük çalışması başlayıncaya kadar, söz konusu kavşağa ışık sistemi konulması kararlaştırılmıştır. Söz konusu kavşakla ilgili iyileştirme çalışmalarına Karayolları Genel Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi tarafından devam edilmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.