Hız kesici kasislere standart getirilmeli

Araç sahipleri gelişigüzel olarak hiçbir standart gözetilmeden yapılan kasislerden şikayet ediyor.

Düzce’de o kadar çok sorun var ki bazen önemsiz gibi görünen fakat toplumun önemli bir kısmını ilgilendiren problemler görmezden gelinebiliyor.

İşte bunlardan biri de baştan savma olarak hemen her sokağa yapılan araba düşmanı hız kesici kasisler.

Belediyeler yayalar için tehlike oluşturan noktalarda kauçuk veya asfalt kasisler yapıyor fakat bunların hiçbir standardı yok. Bir sokaktaki kasis asfaltsa diğer sokaktaki kauçuk, biri yüksekse diğeri alçak, biri genişse diğeri dar… Hatta işi abartıp 2 kilometrelik yola 10 tane kasis yapan belediyeler de var.

Yapmayın ağalar, yazıktır günahtır! Yollardaki bu arabalar da sonuçta milli servet. Bu kasisler yüzünden araçların ekonomik ömrü yarı yarıya azalıyor.

Zaten memlekette otomotiv piyasası almış başını gitmiş, araba fiyatları adeta evlerle yarışıyor. Böyle bir ortamda milletin gözü gibi baktığı arabalara biraz acıyın, araç sahiplerinin bu konudaki sesine bir kulak verin ve bu soruna bir çözüm getirin.

Aslında bu sorunu çözmek için çok fazla vakit ve bütçe ayırmaya da gerek yok. Bu işe bir standart getirilsin yeter.

İlk önce vatandaşın kimseye haber vermeden kendi başına kasis yapmasının önüne geçilsin. Sonra kasis ihtiyacı olan noktalar belirlensin. En son olarak da kasislere genişlik, yükseklik ve görünürlükle ilgili standartlar getirilsin ve önlemler bu standartlara göre alınsın.

Böylece hem yaya güvenliği tehlikeye atılmamış hem de araç sahiplerinin derdine bir son verilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.