Hizmet sektöründeki parlak iş fikirleri

Hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir işletme kurmayı düşünüyorsanız, büyüyen bir işgücü demografisinin bir parçası olursunuz.

Hizmete dayalı işletmeler, Türkiye’de istihdamın yüzde 50’den fazlasını oluşturuyor.

İstikrarsız bir istihdam eksikliği nedeniyle kendi işinizin patronu olmaya itildiyseniz, ya da daha esnek bir yaşam için proaktif bir arayış içindeyseniz sizin için hizmet sektöründe faaliyet gösterebileceğiniz 145 farklı fikirden oluşan geniş bir kaynak hazırladık.

Popüler 15 iş fikri

Kişisel spor eğitmenliği
Bakkal alışveriş ve teslimatı
Makyaj sanatçılığı
Doula ve doğum koçluğu
Özel okul uygulama danışmanlığı
Yaşlı bakım hizmeti
Hayvan bakıcılığı
Tamirci servisi
Mobil araç yıkama ve detaylandırma
Sanal asistan
Grafik tasarımcı
BT sistemleri danışmanı
Mobil noter
Emlak yönetimi
Kurumsal etkinlik planlayıcılığı

Kişisel hizmetler

Her zamankinden daha yoğun insanlarla dolu bir dünyada, kolaylık tüketiciler için en büyük öncelik haline geldi. Sonuç olarak, bireylerin başkalarına hizmet sunan işletmeleri başlatabilecekleri bir yol yoktur. İster sağlam bir akademik olun, ister hayvanlarla ister çocuklarla çalışmayı sevin ya da işleri düzeltmek için bir fırsatınız olsun, kişisel hizmet iş fikirleri dünyasının neredeyse herkes için bir seçeneği var.

En iyisi? Bu kişisel hizmet işletmelerinin çoğu, resmi bir eğitim veya sertifikalandırma gerektirmez veya çok azını gerektirir ve bir ofisi veya perakende mağazasını sürdürme yükünü önlemek için insanların evlerinde yerinde sunulabilir.

Bazı temel malzemeler edinmeniz gerekebilir, ancak aksi takdirde çalışmaya başlamanızın önündeki tek engel işiniz için ödeme yapmak isteyen müşterileri bulmaktır.

Kişisel Sağlık ve Sağlık Hizmetleri

Birçoğumuz zihinsel sağlığımız, çevikliğimiz veya basit fiziksel sağlığımızla – bir şekilde biraz daha sağlıklı olmak için hedefler koyduk – ama bir tür yardım, rehberlik veya hesap verebilirlik olmadan, birçok kişi bu hedeflere ulaşmak için mücadele ediyor. Hevesli bir koşucuysanız, yemek yapmayı seviyorsanız veya alternatif tıp konusunda eğitim alıyorsanız, bu sağlık hizmeti iş fikirlerinden biri sizin için mükemmel bir seçim olabilir:

Kişisel Fitness Eğitmeni
Meditasyon Eğitmeni
Özel Yoga Eğitmeni
Ev içi masöz
Akupunkturcu
Şiropraktör
Beslenme Danışmanı
Yemek Teslim Servisi
Kişisel şef

Kişisel Konsiyerj Hizmetleri

Yiyecek satın almaktan çamaşır yıkamaya ve ev temizliğine kadar kimin tüm bu işleri boğulmadan yapmak için vakti var? Görevlerinizi yerine getirip temizlik yapmaktan rahatsız olmazsanız, arkadaşlar ve komşular bu kişisel konsiyerj iş fikirleri için ideal müşteriniz olabilir.

Bakkal Alışveriş ve Teslimat
Kuru Temizleme Teslimatı ve Teslim Alma
Terzi veya Terzi Hizmetleri
Pencere Yıkama
Ev Temizlik Servisi
Özel Araç Servisi

Güzellik ve Yaşam Tarzı Hizmeti İş Fikirleri

Güzellik ve kişisel tarzı seviyorsanız, kariyer seçenekleriniz artık geleneksel kozmetik okuluyla sınırlı değil. Yeni ortaya çıkan bu yaşam tarzı hizmeti iş seçeneklerinin – neredeyse tümünü evde – sağlayabileceğinizi düşününce, ilgi alanlarınız için harika bir iş yaratabilir.

Makyaj sanatçısı
Evde Saç Stilisti
Kişisel Gardırop Stilisti
Yaşam Koçu
Online Dating Danışman / Profil Editörü

Ebeveynlere, Bebeklere ve Küçük Çocuklara Hizmet Vermek

Yeni ebeveynlerin ihtiyaçlarını karşılayan hizmet iş fikirleri için, özellikle çocukların daha yaşlı ve daha kariyer odaklı çiftler olarak doğma ihtimalinin daha fazla olduğu büyük şehirlerde artan bir fırsat vardır.

Küçük çocuklar ve ebeveynleriyle çalışma fikrini seviyorsanız, bu eşsiz hizmet iş fikirlerinden birinin sizin için iyi bir seçenek olup olmadığını düşünün.

Doula ve Doğum Koçluk Hizmetleri
Doğum Fotoğrafçısı
Gecelik Doula Hizmeti
Emzirme Danışmanı
Talep Üzerine Bakıcı
Evde Bebek Prova Danışmanı
Dadı ve Au Pair Yerleştirme Hizmeti
Özel Müzik Öğretmeni
Çocuk Partisi Planlayıcısı
Doğum Günü Partisi Karakter Görünümü
Çocuk Eğlence Hizmetleri

Akademik Danışmanlık Hizmetleri

Araştırmalar, ebeveynlerin çocukların akademik eğitiminin desteklenmek için gittikçe daha fazla harcama yaptığını ortaya koyuyor.

Aslında, yalnızca özel ders piyasasının, serbest çalışanlar tarafından sağlanan hizmetlerin çoğuyla, 2018 ve 2022 arasında en az yüzde 7 oranında artması beklenmektedir.

Eğitim hizmetleri için iş fikirleri:

Özel Okul Uygulama Danışmanı
Evde Okul Öğretmeni
Akademik Ders
Online İngilizce Öğretmeni
SAT Özel Ders ve Hazırlık
GED Test Hazırlığı
Üniversite Uygulama Danışmanı
Üniversite Deneme Editörü
Kapak Mektubu ve Özgeçmiş Yazarı

Yaşlı Bakım Hizmetleri

Nüfus kaymaları, ülkemizin yaşlı vatandaş sayısında çarpıcı bir büyüme eğilimi göstermektedir, bu nedenle, yaşlı bakımı hizmetlerinin talebinin önümüzdeki yıllarda fırlaması bekleniyor.

Evde sağlık görevlileri, sürücüler ve diğer bakım sağlayıcılar için artan ihtiyaç yeni kariyerinizi yönlendirebilir mi?

Yaşlı Arkadaş ve Bakım Sağlayıcı
Evde Fiziksel Terapist
Özel Hemşirelik Hizmeti

Hayvan Bakım Hizmetleri

Tüylü (veya tüylü, hatta pullu) arkadaşlarla vakit geçirmeyi kim sevmez? Ve Amerikalıların 2018’deki evcil hayvanlarına 70 milyar dolardan fazla harcaması bekleniyor.

Her zaman bir hayvan sevgisine sahipseniz, bu tutkuyu bu popüler özelliklerden birinde tam zamanlı bir işe yönlendirmeyi düşünün.

Evcil Hayvan Bakıcılığı
Köpek yürüyüş
Mobil Veterinerlik Hizmetleri
Mobil Evcil Hayvan Bakımı

Ev Bakım ve Onarım Hizmetleri

Bir sonraki fırsatınız için yeni, modaya uygun veya sanal hizmet iş fikirleri aramaya meyilli olsanız da, tutarlı olan geleneksel ev bakım ve onarım hizmetlerinin şehirli nüfus için taşıdığı önemi unutmayın.

Bir şeyleri tamir etmede doğal olarak yetenekli misiniz? Alet toplama ve ev bakım ekipmanlarından hoşlanıyor musunuz? Hizmet işletmeleri için bu fikirlerden biri sizin mükemmel seçiminiz olabilir.

Tamirci Servisi
Havuz Servis ve Bakımı
Çim bakımı
Çilingir Hizmeti
Ev Eğlencesi Kurulumu
Ev-Muayene Hizmetleri
İç Boyama Hizmeti
Duvar Kağıdı Kurulum Hizmeti
Güç Yıkama Hizmeti
Halı Montaj Hizmeti
Klima Tesisatı ve Bakımı
Sıhhi Tesisat Hizmeti
Cihaz Onarımı
Porselen Onarımı
Evde Bakım Ekipmanları Kiralama

Otomobil Bakım ve Onarım

Türkiye’de yollardaki otomobil sayısı gün geçtikçe büyük bir hızla artıyor. Bu doğrultuda araç sahipliği oranları da yükseliyor. Buna rağmen, temizlik, bakım veya tamir için bir ihtiyaç ortaya çıktığında, araç sahipliği hızlı bir şekilde elverişsiz hale gelebilir.

Sadece biraz beceri eğitimi ile, arkadaş sürücülerinizin yola çıkmasına yardımcı olmak için bu kazançlı, yeni hizmet iş fikirlerinden birini seçebilirsiniz.

Mobil Araç Yıkama ve Detaylandırma
Mobil Araba Tamircisi
Araç Muayene Servisi
Ön Cam Tamir Servisi

B2B İdari Hizmetler

“İş hizmetleri” yelpazesi hemen hemen her endüstriyi ve nişi kapsayabilse de, iş arkadaşlarına sağlayabileceğiniz en geleneksel, tamamen idari hizmetlerden bazılarına başlayalım. Bu hizmetler müşterinin ofisinde veya perakende satış yerinde kişisel olarak gerçekleştirilebilir, ancak çoğu durumda güvenilir bir internet bağlantısı olan her yerden uzaktan da sunulabilir.

Sanal asistan
İcra Danışmanlığı
Dil çevirisi
Proje Müdürü
Muhasebeci
Yeminli Mali Müşavir
Bordro İşleme Hizmeti
Mali Denetçi
İş Planı Danışmanı
Office Destek Hizmetleri
Veri analizi
Messenger Hizmeti
Online Kurs Danışmanı
Serbest Araştırmacı
Çevrimiçi İş Koçu
Müşteri Servisi Telefon Operatörü
Canlı Sohbet Müşteri Destek Servisi

Satış ve Pazarlama

Herhangi bir işletmenin başarılı olması için iki temel şeye ihtiyacı vardır: satmak için bir ürün veya hizmet ve bunun için ödeme yapmak isteyen müşteriler. Küçük işletme sahipleri için iyi haber şu ki, internet bu müşteriyle bağlantı kurmayı ve bu müşterileri çekmeyi her zamankinden daha kolay bir işlem haline getirdi.

Ancak sizin için iyi haber? Çevrimiçi pazarlama dünyası – ve özellikle de içerik pazarlaması – etkili bir şekilde yapılması gereken büyük miktarda insan sermayesi gerektirir. Bu pazarlama hizmetlerinden birini sağlamak sizin için doğru fırsat olabilir mi?

Grafik Tasarımcısı
Web sitesi tasarımcısı
Pazarlama Metin Yazarı
İçerik yazarı
Düzenleme ve Düzeltme Hizmeti
eBook Ghostwriter
Facebook Reklamları Stratejisti
Instagram Pazarlama Stratejisti
Sosyal medya Yöneticisi
İçerik Pazarlama Stratejisti
SEO Stratejisti
E-posta Pazarlama Müdürü
Satış Ortaklığı ve Pazarlama Danışmanı
Marka Fotoğrafçısı
Pazarlama Video Yapımcısı
Podcast Üreticisi
Sunum ve Teklif Tasarımcısı
Halkla İlişkiler Danışmanı
Marka Elçisi

Teknoloji Bakım ve Onarım Hizmetleri

Her sektördeki işletmeler günlük operasyonları için teknolojiye giderek daha fazla güven duyduğundan, bilgili servis sağlayıcılara olan ihtiyaç giderek artmaktadır. Daha büyük şirketler içerisinde bu roller genellikle kurum içi çalışanlar tarafından doldurulur. Bununla birlikte, küçük işletmeler tam zamanlı BT yöneticilerini sürdürmeyi göze alamazlar, yani teknoloji gereksinimlerini karşılamak için üçüncü taraf hizmetlerine güvenmeleri gerekir.

Bilgisayar programcılığı ve bilgi teknolojisi konusunda daha önce eğitim almış veya doğal bir yakınlığınız varsa, servis iş fikriniz bu listede olabilir.

BT Sistemleri Danışmanı
Bilgisayar Tamir Servisi
Yazıcı ve Fotokopi Makinesi Bakımı
Yazılım Kurulum Hizmeti
Mobil BT Destek Hizmeti
Uygulama Geliştiricisi
Çevrimiçi Ağ Kurulumu ve Bakımı
Çevrimiçi Güvenlik Danışmanı
Veri Yönetimi Danışmanı

B2B Yasal Hizmetler

Noter tasdik eden belgelerden sözleşmeleri gözden geçirme ve yanlış işlemleri incelemeye kadar, kolluk sektöründe bir hizmet işi oluşturmak için, bir hukuk diploması olmadan bile, çok çeşitli fırsatlar bulunmaktadır. İşte dikkate değer birkaç örnek.

Mobil Noter
Yasal Süreç Sunucusu
Paralegal Hizmetleri
Özel soruşturmacı
Sözleşme Taslağı ve İnceleme Servisi

Seyahat ve Turizm Hizmeti İş Fikirleri

Kısa bir süre önce bir tatil yerine seyahat etmek, sadece hiç ayrılmak istemediğinizi keşfetmek için mi seyahat ettiniz – veya sadece kendi memleketinizin eşsiz cazibesini ziyaretçilerle paylaşmak mı istiyorsunuz?

Her ne kadar büyük havayolları ve otel zincirleri 370 milyar dolarlık ABD seyahat pazarının çoğuna hâkim olsa da, küçük işletme hizmet sağlayıcıları tarafından benzersiz kültürel ve maceracı deneyimler oluşturmak için fırsatlar çok fazla. İşte seyahat tutkunuzu yeni bir fırsata dönüştürmenin yollarından sadece birkaçı.

Kiralık Gayrimenkul Yönetimi
Yerel Tur Rehberi
Macera Turları
Seyahat acentesi
Kurumsal Geri Çekilme Koordinatörü
Cruise Rezervasyon Temsilcisi
Seyahat Konsiyerj Hizmetleri
Kayak veya Snowboard Eğitmeni
SCUBA Dalış Eğitmeni
Plaj Ekipman Kiralama

Etkinlik Hizmeti İş Fikirleri

Aile kutlamalarından kurumsal konferanslara ve aralarındaki her şeye, bir etkinliğe ev sahipliği yapmak hemen hemen her zaman çok fazla el gerektirir. Ve sadece 30 milyar dolarlık bir sektörü temsil eden işletmeden işletmeye etkinliklerle, bu sektördeki yeni hizmet işletmeleri için bu kadar çok fırsatın olması şaşırtıcı değil.

Canlı etkinliklerin adrenalin ve sosyal etkileşimine katılıyor musunuz? Öyleyse, servis işletmeleri için aramayı bu fikirlerden birinde bulabilirsiniz.

Kurumsal Etkinlik Planlayıcısı
Kaynak Yaratma Etkinlik Koordinatörü
Ticaret Fuarı Üreticisi
Düğün planlayıcı
Konferans Pazarlama Müdürü
Etkinlik Fotoğrafçısı
Etkinlik Videografçısı
Görsel İşitsel Teknisyen
Aydınlatma tasarımcısı
Canlı Video Yapımcısı
Barmenlik Hizmetleri
Etkinlik İkram Hizmetleri
Özel pişirme
Etkinlik DJ’i
Fotoğraf Kabini Kiralama Hizmeti
Birleşme Koordinatörü
Vale Park Hizmeti
Etkinlik Mobilya ve Ekipman Kiralama

2018’de bir hizmet işletmesi için her seçeneğin 145 fikir listesinden oluştuğunu varsayabilirsin. Gerçekte, bu liste sadece olasılıkların yüzeyini çizer. Kendi işinizi kurmaya istekliyseniz, kişisel tutkularınızı, güçlü yanlarınızı ve becerilerinizi düşünmek, tatmin edici ve yeni bir kariyer yapmanın ilk adımıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.