İmteks Düzce’ye geri dönüyor

Örme hazır giyim üretimi ve ihracatında Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşları arasında yer alan İmteks, Düzce’de 2,3 milyon liralık yatırımla 100 kişiyi istihdam alanı açacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ocak-Mart 2019 dönemine ilişkin yatırım teşvik bültenini açıkladı.

Buna göre, geçen yıl Düzce’deki fabrikasına kilit vuran ünlü tekstil firması İmteks, ilimizde yeniden üretim yapma kararı aldı.

Bakanlık, yıllık 5 milyon 300 bin adet baskı ve kesme penye üretim fabrikası yatırımı için İmteks’e yatırım teşvik belgesi verdi.

Yeni fabrikasının faaliyete geçmesiyle 100 kişiye istihdam sağlayacak olan İmteks, bu yatırımı için KDV istisnası ve gümrük vergisi muafiyetinden yararlanacak.

Ünlü markalara üretim yapıyor

İmteks, Düzce’de kurulu 20 bin metrekare kapalı kullanım alanına sahip fabrikasında en son teknolojilerle üretim faaliyetlerini gerçekleştiriyor.

Aylık yaklaşık 800 bin adetlik üretim kapasitesine ulaşan tekstil firması, 1500 kişiye ulaşan çalışan kadrosuyla VFgroup, U.S. Polo Assn. North Sails, Tinycottons, Gymshark, Suntripes, Guess, Dickies. McGregor,Reef, Hackett gibi önde gelen markalar için üretim yapıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.