Instagram’da “Keşfetme” sayfasına nasıl girilir?

Instagram’ın Keşfet sayfasına nasıl gideceğinizi anlamaya çalışıyorsanız, farklı düşünmeniz gerekir.

Keşfet sayfasına girmek istiyorsanız, göze çarpacak bir şey yapmanız ve GO VIRAL yapmanız gerekiyor ve bunu yapmanın en iyi yolu uygun bir strateji planlamaktan geçiyor.

Doğru stratejiyle ve yeterli cüretkarlık ile hemen hemen herkes Instagram Keşfet sayfasında yer alabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Instagram Keşfet sayfası nedir?

Instagram’ın Keşfet sayfası, ziyaretiniz sırasında en çok beğenilen içeriği görüntüleyen Popüler veya Keşif sayfasından geliştirilmiştir. Popüler sayfayla ilgili sorun, belirli kullanıcıların ilgi alanlarını karşılayamamasıydı.

Şimdi, Keşfedin sayfası ile sunulan içerik her kullanıcı için farklıdır.

Instagram’ın Keşfet sayfası, yayınlarını beğendiğiniz kişilerin beğendikleri yayınları, takip ettiğiniz hesaplara benzer hesaplardaki yayınları ve yüksek katılımlı yayınları içerir. Bu şekilde Explore, takip ettiğiniz kişiler tarafından beğenilmeden ve neyi sevdiğinizi iddia etmeden size gösterilecek yayınları seçer.

Keşfet sayfası ayrıca Instagram’dan ilginç bulacağınızı düşündüğü hesaplardan Hikayeler bulmanızı sağlar; yakınınızdaki alanlardan konum hikayeleri; ve en iyi canlı videolar. Ayrıca, geçen yıl Haziran ayında tanıtılan Sizin için Seçilmiş videoları ve konserler ve spor etkinlikleri gibi en iyi etkinlikler için kullanıcı tarafından oluşturulan videoları gösteren etkinlikler video kanalını burada bulabilirsiniz.

Bu gerçek zamanlı iyileştirme seviyesini başka hiçbir yerde alamazsınız!

Neden Instagram’ın Keşfet Sayfasına Ulaşmalısınız?

Bir marka veya işletme iseniz, Instagram’ın herhangi bir yönünü kullandığınız nedenlerle stratejik olarak Keşfet sayfasını hedeflemelisiniz.

Daha fazla beğeni toplamanın yanı sıra, Keşfet sayfasına girmek, marka bilinirliği oluşturarak, ürün satarak ve yeni müşteriler edinerek bir işletmenin alt satırında yardımcı olacaktır. Keşfet sayfası, rastgele değil, hedeflenen yeni bir kitleye maruz kalma şansı sunduğu için mümkündür.

En iyi yanı, erişimi ve etkileşimi artırmak için Instagram reklamlarını kullanmanın aksine Instagram Keşfet sayfalarından yararlanmak tamamen ücretsizdir.

Instagram, kullanıcıları için daha ilgi çekici hale getirmek için her zaman Keşfet bölümüne yeni özellikler ekliyor (yakın zamanda Keşfetmek için Konum Hikayeleri eklediler).

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Ulaşılır

Keşfet sayfasındaki yeni algoritmanın gerçekten nasıl çalıştığı dikkatle korunan bir sır olsa da Instagram, sayfada görünen içeriğin uygulamayı nasıl kullandığınıza ve içerikle nasıl etkileşim kurduğunuza bağlı olduğunu söyledi.

Güçlü algoritmanın Keşfet sayfası (ve gerçekten her yerde) için yayınları otomatik olarak seçtiğini anlamak önemlidir. Bu otomatik seçimi oynamak için, bilgisayarı yenmek gibi düşünmelisiniz.

İnsanın kişisel Keşfetme sayfasında neler olup bittiğini belirleme için Instagram’ın algoritması, bir kişinin haber akışında ne gösterileceğini anlamalarına benzer. Bu ikisi arasındaki temel fark, Keşfet sayfasının takip etmediğiniz kişilerden içerik içermesidir.

Feed’inizdeki içeriğin sırası ile ilgili olarak Instagram şunu söylüyor:

Feed’inizdeki fotoğraf ve videoların sırası, içerikle ilgilenme olasılığınıza, gönderen kişiyle olan ilişkinize ve gönderinin zamanlamasına bağlı olacaktır. Başlarken, siparişi optimize etmeye odaklanıyoruz – tüm yayınlar hala farklı bir sırada olacak.

Instagram’ın Keşfet sayfasına girmek için aşağıdaki 8 şeyi gerçekten çok iyi yapmanız gerekiyor.

1. Kitlenizi tanıyın

Instagram, insanların etkileşimde bulunma olasılığının yüksek olduğunu düşündükleri içeriği Keşfetme sayfasına yerleştirir ve bunu her türlü gerçekten gelişmiş yollarla belirler.

Alaka düzeyi, tüm algoritmaya dayalı sosyal medya yayınlarının arkasındaki temeldir. Sosyal platformlar size en çok ilgi duyacağınız ve ilgilendiğiniz içeriği göstermek istiyor. Instagram’ın konuyla ilgili (yukarıda) alıntısı bunu pekiştiriyor.

Ayrıca Facebook’un insanlar ve platformunda paylaşılan içerik hakkında çok fazla veriye erişimi olduğu bir sır değil. Ayrıca, özellikle erişilebilirlik açısından platformu yeni kullanıcılara sunmak için sürekli çalışıyorlar.

Örneğin, kör kullanıcılara yardımcı olmak için 10 aydan uzun bir süre boyunca fotoğraf tanıma yazılımı geliştirdiler. Bu araç, her resim yüklemesine otomatik olarak bağlamsal alternatif metin ekler. Instagram’ın ana şirketi tarafından geliştirilen yazılımı kullandığını tahmin etmek adil görünüyor ve bu veriler genel içerik etiketlemesine yardımcı olabilir.

Belirli içerik türlerini tercih ederseniz, Instagram bunu çok derin bir düzeyde bilir.

Dolayısıyla, bir restoran sayfası veya bir foodie sayfası işletiyorsanız, kendi Keşfetme sayfanızda görünen içerik türlerini kopyalamak istersiniz.

Instagram Keşfetme sayfasında sona ermenin ilk adımı, hedef kitlenizi belirlemektir. Bir kitle kişisi oluşturarak, Keşfedin sayfasında görünmesini istediğinizi bilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, kitle personelinin hangi kullanıcılarla etkileşim kurmak istediklerini temel alarak içerik oluşturmaya başlamalısınız. Bunu sosyal dinleme taktiklerini ve Instagram Analytics’teki mevcut verileri kullanarak yapabilirsiniz.

Hedef kitlenizden hala emin değilseniz, bu sorular onları daha spesifik olarak tanımlamanıza yardımcı olabilir:

Hedef kitleniz kim?
Ne tür şeyler ilgilerini çekiyor?
Kimleri takip ediyorlar?
Ne gönderiyorlar?

Sosyal dinlemeyi etkili bir şekilde dinlemek için, kendi Keşfet sayfanızda hangi yayınların görüneceğini kontrol ederek başlayın. Arama yapın. Bunlar, hakim temalar ve baskın estetiklerin yanı sıra, topluluğunuzun ne tür yayınları sevdiğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Yerel bir işletmediyseniz, gönderilen içeriğin yanı sıra yakındaki kullanıcılar ve etkileyiciler için Arama veya Yerler özelliğini kullanabilirsiniz. Şimdi Araştır sayfasında bile arama yapabilirsiniz. Etkileyenlerin hedef pazarınız için kim olduğunu belirleyerek, ürününüzü hesaplarında göstermelerini sağlamak için onlara bir anlaşma yapmaları için onlara ulaşabilirsiniz.

Bonus: Instagram yakın zamanda keşfetme sayfası için güncel kanallar yayınladı. IG’nizde hangi kanalların açıldığına bir göz atın, ardından içeriğinizi benzer konulara hitap edin.

2. Keşfetmek için Popüler Instagram Hashtaglerini ve Konum Etiketlerini Kullanın

Instagram beğenilerini toplamanın en basit yollarından biri, içeriği yalnızca mevcut takipçilerinizden daha fazla keşfedilebilen hashtag’leri kullanmaktır. En az bir hashtag’e sahip markaların, olmayanlara göre% 12,6’ya kadar daha fazla katılımı vardır.

Ancak, yalnızca biraz sınırlı marka hashtag’lerine güvenmek istemezsiniz. Yayınlarınızın yeni kitlelere ulaşmasını sağlamak için markasız hashtag’leri kullanın.

Hashtagler, kullanıcıların içeriğinizi keşfetmelerine yardımcı olma konusunda güçlü olsa da, yayınlarınızın aşırı tanıtımla karşılaşmasını önlemek için akıllıca kullanılmalıdır. Instagram’a giren ortalama hesap Etiketleri akıllıca ve doğru miktarda keşfedin.

Bir post hashtag’de izin verilen maksimum hashtag sayısı 30 olmasına rağmen, genel tavsiye optimum hashtag sayısının 11 olduğu yönündedir. Ancak, geçen sonbaharda TrackMaven, dokuz hashtag’in katılımı artırmak için en uygun sayı olduğunu buldu. Kitleniz için ideal sayıyı belirlemek üzere sayıları kendi testleriniz ve analizlerinizle çalıştırın.

Giyim, ekipman veya restoran gibi bir markaya sahip olduğunuzda, fotoğrafınızı beğendiklerinde kitlelerine keşfedilebilmeleri için yayınlarda etiketleyebilirsiniz. Sizin için daha da iyisi, etiketlendiklerini ve fotoğrafınızı yeniden yayınlamaya karar verdiklerini gördüklerinde sitenize yeni kullanıcılar getirebilirler.

Ayrıca, kitlenizi daha iyi hedeflemek ve onları yakındaki kullanıcılar ve belirli bir yeri arayan kullanıcılar için bulunabilir hale getirmek için yayınınızdaki konumları da etiketleyebilirsiniz.

3. Instagram Takipçinizle Etkileşim Kurun

İçeriğinizin Instagram Keşfetme sayfası aracılığıyla keşfedilme şansını artırmak için kitlenizle etkileşimi artırmak amacıyla elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekir.

Instagram’a daha fazla erişim sağlamanın yanı sıra, kullanıcılar kişisel olarak onları meşgul etmek için değerli zaman ve çaba harcadığınızı hissettiklerinde olumlu yanıt vermeye eğilimli olduklarından, sadakat oluşturmanıza da yardımcı olur.

Katılımı artırmanın en belirgin yolu, takipçilerinizin yayınlarını beğenip yorum yapmak veya yayınlarınızdaki yorumlarına yanıt vermektir. Yorumlar, beğenilerden daha gerçek etkileşimler olarak algılanma eğilimindedir.

Bu nedenle, mümkün olduğunda, yayınlarını beğenmekten ziyade kullanıcılara yorumlarla ulaşmalısınız. Bir yorum bir yayın hakkında ne kadar spesifikse, kullanıcıyı sizinle ve sayfanızla etkileşime devam etmeye teşvik etme olasılığı o kadar yüksektir.

4. Eylemi Teşvik Etmek için Altyazıları Kullanın

Instagram yayınlarınızda belirli işlemleri teşvik etmek için altyazılarınızın gücünü hafife almayın.

Altyazınızda ilgi çekici bir harekete geçirici mesaj (CTA), takipçileri içeriğinizle etkileşime geçmeye teşvik etmenin kesin bir yoludur. Bu, onlara sorular sorarak, markalı hashtag’ler ekleyerek ve satış reklamı yaparak yapılabilir.

Birçok popüler Instagram hesabı, komik veya ilginç fotoğraflar paylaşarak ve altyazılarının sonunda “Kabul ediyorsanız iki kez hafifçe vurun” ile harekete geçirerek insanları bulabilir.

CTA’lar yalnızca Instagram etkileşimlerini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda takipçilerinizi ödeme yapan müşterilere dönüştürmenize de yardımcı olabilir.

5. İçeriği En İyi Zaman İçin Programlayın

Etkileşimi değerlendirirken içeriğinizin kalitesi büyük bir faktör olsa da, birçok çalışma, yayınladığınız zamanın içeriğinizin ne kadar iyi performans göstermesinde de rol oynadığını bulmuştur.

Bir Instagram Business Account’a kaydolduysanız, takipçilerinizin yayınlarınızla ne zaman etkileşime girdiğine ilişkin Analytics verilerini kontrol edebilirsiniz; bu, kitleniz için en uygun zamanları değerlendirmenin en iyi yoludur. Ancak, bu yalnızca çalışmak için yeterince büyük bir veri kümeniz varsa yararlıdır.

Yapmazsanız, Instagram’da yayınlamak için en iyi zamanların yanı sıra günlük yüklenecek en uygun yayın sayısını öğrenmek için bu çalışmaların bazılarına göz atın. Her zaman olduğu gibi, en iyi uygulamaların gerçekten işletmeniz için nasıl geçerli olduğunu görmek için tahminlerinizi test edin.

6. Gönderilerinizle Etkileşime Girmek için Büyük Markalar / Etkileyenler Alın

Elbette, yayınlarınızdaki markaları ve etkileyicileri etiketleyebilirsiniz, ancak sonuçta spam gibi görünebilir. Spam gönderici olarak etiketlendikten sonra, gelecekte bu aynı varlıklarla gerçekten iyi bağlantılar kurmakta zorlanacaksınız.

Daha iyi bir yaklaşım, sektörünüzdeki kilit faktörlerle ilişkiler kurmak için uzun vadeli bir hedefle başlamaktır. Bunu söylemenin daha az dolu bir yolu, nüfuzu olan insanlarla arkadaş olmaktır. Başlamak için birkaç hızlı sonuç:

Onları takip edin (sizi takip edecekleri beklentisi olmadan)
DM ile kendinizi tanıtın
Gönderilmelerini istediğiniz DM veya e-posta yoluyla bir gönderi göndermek, bununla ilgili / zaman ayırmaya değer olmasının bir nedeni
Buna bir örnek, Jumper Media’nın Denver’ın Instagram’daki En Popüler 25 Restoranı gibi yazdığımız bir makale hakkında Instagram yayını yapması olabilir. Bu yayını makalede yer alan restoranlara gönderebilir, onlardan yorum yapmalarını veya beğenmelerini isteyebiliriz. Etkileyicileri, bölgedeki en iyi restoranlar hakkında kendi görüşlerini bildirmeye davet edebiliriz.

Sadece alakalı bir etkileyiciyi etiketlemek bile onları yayınlarınızı beğenmeye veya yorum yapmaya teşvik edebilir. Sadece yayınınızla son derece alakalı olduğundan emin olmanız gerekir.

7. Takipçileri Yayın Bildirimlerini Açmaya Teşvik Edin

Yüksek miktarda katılım eylemlerini hedeflemenin yanı sıra, bu faaliyetlerin zamanında gerçekleşmesi de önemlidir.

Yeni kronolojik olmayan Instagram algoritmasının bir başka karmaşıklığı, bir gönderinin ne kadar hızlı bir şekilde beğeni ve yorum biriktirdiği konusunda önemlidir.

Çok sayıda beğeni ve yorumu hızlı bir şekilde çeken Instagram yayınları, Instagram’ın Keşfet sayfasında önemli ölçüde daha yüksek bir şansa sahiptir. Hayranları ayni şekilde hareket etmeye teşvik etmek için bir taktik, onlardan sonrası bildirimlerini açmalarını istemektir. Yeni algoritma devreye girdikten hemen sonra, birçok etkileyici ve marka hayranlara her yazı için nasıl bilgi sahibi olacaklarını söylemeye adanmış bir yazı oluşturdu.

Algoritma bir süre önce değişmiş olsa da, hayranlardan yayın bildirimlerini açmasını istemek için çok geç değil.

Gary V. kendi amaçlarınız için uyarlamaya değer ilginç bir taktik paylaşıyor. İnsanları yayın bildirimlerini açmaya teşvik ettikten sonra, hayranların sadece ilk 60 saniye içinde yorum yapan ve buna # 60secondclub adını veren insanlar için bir hediye olacağını bilmesini sağladı.

8. Takipçileri Yazılarınızla Atipik Yollarla Etkileşime Girmeye Teşvik Edin

Beğeniler ve yorumlar en yaygın katılım biçimleridir, ancak bir yayının Keşfetme Sayfasına ulaşmasına yardımcı olabilecek başka Instagram Instagram etkileşimi türleri de vardır:

1. Mesajları kaydetme
2. Mesajları doğrudan mesaj yoluyla paylaşma

Bu tür katılımları teşvik etmek için, girilmesi amacıyla bu faaliyetleri içeren bir yarışma düzenlemeyi düşünün. Keşfedin sayfasında en iyi şansı elde etmek için yarışma katılımcılarını giriş için birden fazla katılım biçimi kullanmaya teşvik edin, örneğin yayını beğenme, yorum yapma ve kaydetme.

İnsanların yayınınızı doğrudan mesajla paylaşmasını sağlamak için, paylaşımı doğal olarak teşvik eden içerik oluşturmak önemlidir. Örneğin, “Kahve geldiğinde seviyorum ve bugün ne kadar sevimli bir badass olacağını anlıyorsun.” Gibi bir şey söyleyerek bir alıntı resim yazısı yaratabilirsiniz. Sonra, yazının başlığında, insanları doğrudan mesaj göndermeye teşvik edin. kahveyi seven bir Insta-pal’e.

Keşfet Sayfasında olup olmadığınızı nasıl anlayabilirsiniz?

Instagram özet akışınıza bir göz atın. Son 30 yayınlarınıza göz atın. Genellikle aldığınız beğeni aralığı nedir? Minimum değer nedir? Maksimum değer nedir?

Bunun için mükemmel olmak zorunda değilsiniz, ancak ortalamanızın ne olduğunu söylerdiniz?

Fotoğraf başına ortalama 400 beğeni aldığınızı varsayalım. Çoğu insan gibiyseniz, her bir fotoğraftaki beğeniler biraz farklıdır. Gerçekten iyi fotoğraflarınız iki kat daha fazla beğeni alabilir. Zayıf fotoğraflarınız yalnızca 120 veya 150 beğeni alabilir. Son 6 ayın en iyi fotoğrafı? 1000 kazanmış olabilir.

Bu, keşfetmeye çarpmayan tipik yayın aralığıdır. Yayınınız ortalamanızın 3 katından fazla olursa, birkaç saat boyunca bir veya iki veya daha fazla hashtag üzerinde araştırma yapmış olabilirsiniz.

Bundan daha fazlası ve ne biliyor musun? Tebrikler. Keşfedin sayfasına basın.

Profesyonel ipucu # 1 – anlatabileceğiniz başka bir yol yorum yapanlara bakmaktır. Seni takip etmeyen insanlardan çok sayıda yorum almaya başlarsan, tahmin et ne oldu?

Tebrikler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.