İstanbul Caddesi’nde “köklü dönüşüm” için çalışmalar başladı

Adeta yapboz tahtasına İstanbul Caddesi’nde değişim için ilk kazma vuruldu. Kentin en işlek caddesi bisiklet yolu inşaatı nedeniyle trafiğe kapatıldı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün kısa bir süre önce ayrıntılarını paylaştığı İstanbul Caddesi Projesi için çalışmalar başladı.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin gece saatlerinde başladığı çalışma kapsamında cadde üzerindeki büyük değişim için ilk olarak kullanım dışı kalan tramvay rayları söküldü.

Cadde gidiş yönünün sol tarafında bulunan tramvay yolunu kaldıran ekipler bir kısım asfaltı da kazırken yeni projeye göre sol şerit üzerinden bisikletliler için bölünmüş yol yapılacak.

“Köklü dönüşüm etaplar halinde olacak”

Belediye Başkanı Özlü, yaptığı açıklamada, İstanbul Caddesi’ndeki köklü dönüşümün etaplar halinde gerçekleştirileceğini belirterek, “İstanbul Caddesi şehir merkezinin can damarı gibi. Bu cadde üzerinde herkesi memnun etmek için kalıcı çözümler üretmeye çalıştık. Konuyla ilgili herkese kulak verdik, her kesimden vatandaşımızın memnuniyetini gözeterek böyle bir proje oluşturduk.” diye konuştu.

Caddenin sağında kısa süreli araç parkı için tek şerit, orta şeritten trafik akışı sağlanması ve en sol kısımdan da bisikletliler için ayrılmış bir yol tahsis edileceğini anlatan Özlü, şunları kaydetti:

“Bisiklet yolu ile şehrin dört bir yanını saracak, sağlıklı yaşam için vatandaşlarımızı teşvik edeceğiz. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için de ayrıca bir projemiz var, kiralık bisiklet kullanımı ve bisiklet durakları. Bunların hepsini değerli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Düzce’de artık her şey çok farklı olacak, daha da güzel olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.