İtfaiye aracı Eymen’in sünneti için süslendi

Düzce’de yaşayan 6 yaşındaki Eymen Öztürk, hayalini kurduğu itfaiye aracına sünnet töreninde kavuştu.

Düzce’de yaşayan ve büyüyünce itfaiyeci olmak isteyen Eymen Öztürk, babası Adem Öztürk’e sünnet arabasının da itfaiye aracından olmasını istediğini söyledi.
Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne ulaşan küçük Eymenin babası durumu İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman’a anlattı.

Talep karşısında önce şaşıran Kahraman, daha sonra Eymen Öztürk’ün hayalini gerçekleştirmek için gerekli izinleri aldı.

Daha sonra çiçekler ve balonlarla süslenen Düzce Belediyesi İtfaiye aracına bindirilen Eymen Öztürk, konvoy eşliğinde şehir turu attı.

Mutluluğu görülmeye değer olan Öztürk, şehir turunun ardından Düzce Belediyesi İtfaiye ekiplerine teşekkür etti. İtfaiye aracına binmenin çok hoşuna gittiğini belirten Öztürk, daha sonra sünnet düğününün yapıldığı salona giderek davul zurna eşliğinde oynayıp eğlendi.

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman, şunları söyledi:

“Eymen’in babası bizi aradı ve ricada bulundu. Çocuğun sünnet aracı ile sünnet alanına gitmek istediğini söyledi. Bize de güzel geldi. Kullandığımız araç vaka aracı ama Eymen’in şansına da şu ana kadar bir vaka meydan gelmedi. Olur da yolda bir vaka olursa Eymeni’de vakaya götüreceğiz. Bu isteği bu ricası bizim için bir emirdir. Çünkü onların gönlünü kırmamak, itfaiyeciliğin ne kadar onurlu, haysiyetli bir meslek olduğunu öğretmek, çocuklara bunu aşılamak amacıyla Eymen’i kırmadık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.