“Merkez Park’ı bir yıl içerisinde tamamlayacağız”

Düzce’de şehir merkezindeki Anıtpark, İnönü ve Avni Akyol Parklarının birleştirilmesiyle oluşturulacak Merkez Park’ın bir yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, vatandaştan alınan her kuruşun nereye harcandığı konusunda açık olduklarını söyledi.

Belediyede gelir gider dengesinin mutlaka sağlanacağını vurgulayan Özlü,aldıkları tedbirlerin bu dengeyi oluşturmaya vakıf olduğunu ifade etti.

Başkan Özlü, birkaç aya ihtiyaçları olduğuna işaret ederek, “Düzce Belediyesi attığı her adımı, harcadığı her bir kuruşu sizlerle paylaşacak. Şeffaf belediyeciliğin gereği neyse onu yapacağız.” diye konuştu.

Belediye olarak 13 milyon lira su parası alacaklarının olduğunu ifade eden Özlü, “Toplam alacağımız para 82 milyon lira, bunları da tahsil edeceğiz çünkü gelir olmazsa gideri karşılayamayız. Gelir gider dengesini sağlayamazsak bu şehri güzelleştiremeyiz.” şeklinde konuştu.

“Bu sene bizim için tamir, bakım ve onarım yılı olacak”

Büyük projelerin de kredi kullanmadan gelen hibelerle hayata geçirileceğine dikkat çeken Özlü, “Bu sene bizim için tamir, bakım ve onarım yılı olacak. Bu yıl büyük projelerin alt yapısını oluşturuyoruz. Yani yapacağımız önemli projelerin, önemli hizmetlerin planlanması projelendirilmesini yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Merkez Park’ı bir yıl içerisinde tamamlayacağız”

Asar Suyu’nun rekreasyonu ve Konuralp’teki kazı ve ‘kültür sokağı’ projeleri için toplam 5 milyon lira hibe aldıklarını aktaran Özlü, şunları söyledi:

“Borçlanmıyoruz, kredi çekmiyoruz bu paraların hepsi hibe. Düzce’de iki etaplı bir millet bahçesi projemiz var. Bununla ilgili bakanlığımızla yazıştık ve proje kabul edildi. Bunun birinci etabı Merkez Park dediğimiz, Anıtpark, Avni AKyol Parkı ve İnönü Parkından oluşan eski hatlardan oluşan, Millet Bahçesi 1 olacak. Bunu bu yıl içinde yapacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan olur aldık.”

“Stadyumu taşıyacağız”

Başkan Özlü, “İkinci etabı yine proje kitabında belirttiğimiz stadyumun olduğu yer. Mevcut stadyumu taşıyacağız. Geçici olarak ilk önce Şıralık’a taşıyacağız. Kalıcı Konutlar’da bulunan güreş alanını da buraya taşıyacağız. Düzcespor gerçek stadyum yapılana kadar faaliyetlerine burada devam edecek. Biz de şu anki stadyumun olduğu alanı millet bahçesi yapacağız.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.