Merkez Park’ta seyir tepesi de olacak

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, şehir merkezindeki üç parkın birleştirilmesiyle oluşturulacak Merkez Park’ta seyir tepesi olacağını açıkladı.

Şehir merkezinden Anıtpark, Avni Akyol ve İnönü Parklarının birleştirilmesiyle hayata geçirilecek Merkez Park’ın 1. etabına ilişkin önemli bir bilgiyi kamuoyuna paylaştı.

Proje kapsamında 14 bin 252 metrekarelik İnönü Parkı ve yanında bulunan 4 bin 883 metrekarelik Avni Akyol Parkı ile 8 bin 135 metrekare büyüklüğündeki Anıtpark birleştirilecek. Böylece, toplam 27 bin metrekarelik alan Millet Bahçesi 1. Etap adını alacak.

Kazukoğlu ve Kuyumcuhacıali Mahallesi’ni ziyaretinden proje detaylarını vatandaşlarla paylaşan Özlü, projenin kaynağının da hazır olduğunu belirterek, bakanlıktan hibe talebinde bulunduklarını, kredisiz kaynakla bu çalışmayı yıl sonuna kadar başlayacaklarını söyledi.

Özlü, Düzce’ye en büyük Millet Bahçesi’ni kazandıracaklarını vurgulayarak, “Burada gençler için mekanlar oluşturacağız. Seyir tepesi yapacağız, herkes Düzce manzarası ile özçekim yapacak.” diye konuştu.

“Ağaçların budaması yanlış yapılmış”

Proje alanı içerisindeki ağaçların budamasının yanlış yapıldığına işaret eden Özlü, “Bunlar çok değerli ağaçlar, bakımlarını yaparak sağlıklı hale getireceğiz. Park ve Bahçeler ekiplerimize eğitim verdik, İstanbul’dan gelen arkadaşlardan aldıkları eğitimle bu işi yapacaklar.” ifadelerini kullandı.

Başkan Özlü, kısa süre içerisinde Düzce’nin çehresinin yepyeni bir görünüme kavuşacağını söyleyerek, Düzce Belediyesi olarak vatandaşlardan destek beklediklerini sözlerine ekledi.

İlgili Konular

Düzce’ye ABD’deki “Central Park” modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.