Meteorolojiden kritik yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren Marmara ve Batı Karadeniz bölgesinde fırtına ve kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.

Kış mevsimine sayılı günler kalmasına rağmen mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklıkları ve bir türlü gerçekleşmeyen yağışlar kuraklık tehdidini ortaya çıkarmıştı.

Meteoroloji yetkilileri soğuk ve yağışlı havaya hasret kalanlar için sonunda müjdeli haber verdi. Yapılan açıklamada, fırtına ve kuvvetli yağış konusunda vatandaşlara uyarı yapıldı.

Yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren Düzce’nin de aralarında olduğu Marmara ve Barı Karadeniz bölgesinde yer alan illerde etkili olması tahmin ediliyor.

“Yağışla birlikte kuvvetli fırtına bekleniyor”

Beklenen hava olaylarına ilişkin MGM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Bursa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışla birlikte rüzgarın da güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağış ve rüzgarın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.