Orka Banyo’dan Düzce’ye 43 milyon liralık yatırım

Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde konuşlanan mobilya devi Orka Banyo ilimizde 43 milyon liralık ilave yatırım gerçekleştirecek.

Banyo mobilyaları alanında faaliyet gösteren Orka Ahşap ve Yapı Ürünleri AŞ, Düzce’de 43 milyon liralık tevsi yatırımı yapacak.

Halihazırda Gümüşova OSB’de üretimine devam eden firma, Düzce’deki yatırımlarını büyütme kararı aldı.

Firma, 43 milyon 469 bin liralık ilave yatırımla yıllık 177 bin 408 adetlik banyo dolabı ile 44 bin 352 adet çeşitli dolap ve dekorasyon ürünü üretim kapasitesine kavuşacak.

Orka Banyo, Düzce’de yapacağı 43 milyon liralık yatırım karşılığında 7 yıl sigorta primi işveren hissesi, yüzde 80 vergi indirimi, yüzde 40 YKO, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istinası ve faiz desteği gibi teşviklerden yararlanacak.

Firma Hakkında

Orka Ahşap, 1992 yılında inşaat malzemeleri satışı amacıyla kuruldu. Pazardaki ihtiyaçlar doğrultusunda daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla firmanın banyo mobilyası alanında uzlaşmasına karar verildi.

Tüm birikim ve deneyimini bu alana yönlendiren ORKA, dünya çapında marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. ORKA Ahşap ve Yapı Ürünleri Sanayi Anonim Şirketi, Türkiye’de 1994’ten bugüne sadece şık ve kullanışlı banyo mobilyaları üreterek kazandığı uzmanlığı, özgün tasarımları, zengin ürün çeşidi, son teknoloji üretim sistemleri, kalite ve satış sonrası hizmet anlayışı ile alanında öncülük etmeye devam ediyor.

Bugün 200’ün üzerinde personeli ile 50.000 metrekare açık arazi üzerinde 20.000 metrekare kapalı alanda, evrensel kalitede üretim yapan ORKA zengin ürün profili ile birbirinden özgün seçenekler sunuyor.

Halihazırda “Her Aşamada Kalite” ilkesi ile hedeflerine koşan ORKA Banyo, 25 yılda tüm Türkiye’de 300’den fazla farklı satış noktası bulunan ve 50 farklı ülkeye ihracat yapan bir konuma geldi.

İlgili Konular

İMTEKS Düzce’ye geri dönüyor

Tekstil devinden Düzce’ye 11 milyon liralık yatırım

Ambalaj devi Düzce’deki yatırımlarını büyütüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.