Tek parça değişenli denilerek satılan araba harita çıktı

Düzceli oto ekspertiz işletmecisi Eyüp Yavuz, araç alımı sonrası ortaya çıkan mağduriyetlere ilişkin yeni bir video yayımlandı.
Gün geçmiyor ki ekspertiz yapılmadan alınan araçlarda hayal kırıklığı yaratan örneklerle karşılaşılmasın.

Onay Oto Ekspertiz Genel Müdürü Eyüp Yavuz, bu mağduriyetler hakkında yine ders niteliğinde bir video çekti.

Yavuz’un Yotube kanalında paylaştığı videoya göre, arkadaşının “sadece bagaj kapağı değişmiş” dediği aracı ekspertiz yaptırmadan satın alan bir vatandaş, airbag lambasının yanması üzerine soluğu Onay Oto Ekspertiz’de aldı.

Burada yapılan kontrollerin ardından söz konusu araçta bagaj kapağı değişimi yanında pek çok kusurun olduğu ortaya çıktı.

Valkswagen marka otobilin sağ ön çamurluk, sağ ön ve arka kapı, sol arka kapı ile marşpiyelin değişime uğradığı; aracın sol önce çamurluk, sol ön kapı ve tavan harici boyalı olduğu tespit edildi.

Emniyet kemerleri ile yolcu ve sürücü yastığının patladığı belirlenen aracın göğüs kısmının da kaplama yapıldığı anlaşıldı.

“İkinci el araç almadan önce ekspertiz yaptırın”

Eyüp Yavuz, vatandaşlara araç almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırmaları uyarısında bulunarak, şunları kaydetti:

“Bu aracı alan arkadaş heyecana kapılıyor, uyarı lambasını önemsemeyip aracı satın alıyor. ‘Koltuktan yanıyordur’ gibi yorumlar yapılıyor. Koltuktan yananlar da var doğru, ancak yine de baktırmak gerekiyor. Gerçekten koltuktan kaynaklı mı yoksa airbag sistemiyle ilgili bir problem mi var, buna bakmak gerekiyor.”

Eyüp Yavuz’un habere konu videosunu izlemek için tıklayınız.

İlgili Konular

Kötü niyetli galericilerin korkulu rüyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.