Tümörlerle savaşmanın yeni bir yolu bulundu

Kanseri tedavi etmek için manyetik hipertermi üreten tıbbi cihazlar geliştiren Alman şirketi MagForce, beyin tümörü tedavisinde alternatif bir yöntem geliştirdi. Şirket, nanopartiküller kullanarak uygulanan tedavi yönteminin patentini aldı.

MagForce’un NanoTherm tedavisi, katı tümörlerin tedavisinde yeni bir yöntem olarak ortaya çıktı. Manyetik nanopartiküller, tümörün içine enjekte ediliyor ve daha sonra manyetik bir alan, onları ısıtmaya başlıyor ve titreşmelerine neden oluyor. Tedavinin sıcaklığına ve uzunluğuna bağlı olarak, tümör hücreleri tahrip ediliyor veya radyo veya kemoterapiye karşı daha hassas hale getiriliyor.

Bu yenilikçi yöntem tümörü içten savaşarak etrafındaki sağlıklı dokuyu koruyor.
Almanya genelindeki beyin cerrahları beyin tümörlerini tedavi etmek için giderek daha fazla kullanıyor ve ayrıca ek tıbbi faydalar da buluyorlar.

Bugüne kadar 90’dan fazla hastaya NanoTherm tedavisi uygulandı.

              Haberle ilgili basın bültenine ulaşmak için tıklayınız.

Yenilikçi beyin tümörü tedavisinin artan kullanımı

Berlin’deki Charité üniversite hastanesinden araştırmacılar, MagForce’in NanoTherm beyin tümör terapisinin gelişimi için bilimsel temelleri attı. Bir klinik çalışmanın tamamlanmasından ve AB onayından sonra, Frankfurt, Göttingen, Kiel, Köln ve Münster’deki üniversite klinikleri de tedaviyi kullanmaya başladı. Almanya ve Avrupa’daki diğer sağlık kurumları da bunu izlemeye hazırlanıyor.

MagForce şu anda ABD’de kullanım için onaylanmış bir yöntem arıyor. Bu amaçla, Nevada’da MagForce USA adlı bir yan kuruluş kurdu. Şirket, 2015 yılında Kuzey Amerika’da gerekli klinik çalışmaları yürütmek için bir lisans başvurusunda bulundu.

NanoTherm tedavisinin etkinliği, dünyadaki agresif beyin tümörlerine sahip hastalara umut vererek iyi bir şekilde gelişiyor.

İlgili Konular:

Ejder meyvesi nedir, nasıl yenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.