Vatandaşı isyan ettiren kavşakla ilgili yeni gelişme

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, beton bariyerlerle kapatılan Fiskobirlik Kavşağı’ndaki trafik sorunun çözümü için 3 bazlı trafik ışığı sistemine geçileceğini açıkladı.

İstanbul Caddesi gibi Düzce’nin bir türlü kalıcı bir çözüme kavuşturulamayan Fiskobirlik Kavşağıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Kavşaktaki kaosu sona erdirmek ve yaya güvenliğini sağlamak için geçtiğimiz aylarda belediye tarafından beton bariyerler konulmuştu. Bariyerlerin yerleştirilmesinin ardından mahalle ile şehir merkezi arasındaki bağlantının kopması, başta esnaflar olmak üzere bölge halkını isyan ettirmişti.

Fiskobirlik Kavşağı’nda trafik sorunun çözümü için pek çok alternatifi masaya yatıran belediye son olarak 3 bazlı trafik ışığı sistemine geçilmesine karar verdi.

“Müdür değişikliği olduğu için çalışma gecikti”

Fevzi Çakmak Mahallesi’ni ziyaretinde vatandaşların sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Faruk Özlü, konuyla ilgili soru üzerine, Fiskobirlik Kavşağının yayalar için büyük tehlike arz ettiğini söyledi.

Kavşaklarla ilgili problemlerin çözümü için yoğun bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Özlü, şunları söyledi:

“Bana deyin ki ‘Daha iyi bir çözüm var’ amenna, gelin görüşelim. Karayolları ile yaptığımız görüşmede Fiskobirlik Kavşağında 3 bazlı trafik ışığı yapılması konusunda anlaştık ancak müdür değişikliği olduğu için çalışma gecikti. Üç farklı ışıklandırma sisteminden daha iyi bir çözüm varsa onu uygulayalım. Buradaki tehlikeyi görüyoruz, yayaların can güvenliği riski var. Bu kavşakta üç bazlı ışıklı sinyalizasyon sistemi için Karayolları ile hemen görüşeceğim ve çalışmanın hemen başlaması için bizzat ben takip edeceğim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.