Yeni partinin Düzce teşkilatını aynı isim mi kuracak?

AK Parti Düzce İl Teşkilatı’nın kurucu başkanı Saim Tut, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla siyaset kulislerinde yeni söylentilerin önünü açtı.

Faruk Özlü’nün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminde bir süre bakanlıkta danışman olarak da görev yapan Saim Tut, uzun süredir parti politikalarını örtülü olarak eleştiren paylaşımlarıyla dikkat çekiyordu.

Son dönemde dozunu ve sıklığını arttırdığı paylaşımlarıyla açık muhalefete geçen Tut için Ahmet Davutoğlu tarafından kurulacak yeni partide görev alacağı iddiaları dolaşmaya başladı.

Saim Tut, geçen hafta facebook hesabında yaptığı bir paylaşımla bu iddialara haklılık payı kazandırdı. Tut, Davutoğlu’yle birlikte çekilen fotoğrafını, “Kıymetli insan, seçilmiş son Başbakan Ahmet Davutoğlu hocamın herkese selamı var…” notuyla paylaşmıştı.

Bu fotoğrafın altına yapılan yorumları cevapsız bırakan Tut, dün geçmişte çekilmiş benzer bir fotoğrafı yine kişisel facebook hesabında yayımladı.

“Böyle bir beklentim yok…”

Arkadaşları fotoğrafın altına yazdıkları yorumlarla Tut’a destek verdi. Tut, “Düzce birinci sıran hayırlı olsun” diyen bir arkadaşına, “Böyle bir beklentim yok… Sadece doğrular adına ve Allah için Ahmet Davutoğlu hocayı seviyoruz…” şeklinde cevap verdi.

İbrahim Korkmaz da yorum yaptı

Dün paylaşılan fotoğrafın altına AK Parti’den ihraç edilen eski Düzce milletvekili İbrahim Korkmaz da yorum yazdı. Korkmaz, yorumunda, “Acayip kasmışsın kendini Saim’cim. Azcık sal be kardeşim. Relax canım relax.” ifadelerini kullandı.

Ankara kulislerinde eski AK Partililer Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın gelecek günlerde iki ayrı parti kuracakları iddia ediliyor. Düzce’de Saim Tut’un Davutoğlu’nun partisine katılmasına kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti’nin küskün isimleri de yeni parti çalışmalarını yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.